Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Alkali Beslenme Nedir?

Ana Sayfa » SAĞLIK » Alkali Beslenme Nedir?

YAŞAMINIZ İÇİN ALKALİ BESLENİN

Vücudunuzu bir banka hesabı gibi düşünün. Elektron zengini alkalik yiyecekler yediğinizde hesabınıza para yatırmış ve sağlığınıza, formunuza, enerjinize, canlılığınıza, kilonuza yatırım yapmış olursunuz. Protona doymuş asidik yiyecek yediğinizde hesabınızdan enerji çekersiniz. Çok temel bir seviyede bu çekme işlemleri için hesabınız yeterli değilse başınız derttedir. Eğer çok fazla çekerseniz vücudunuz olumlu dengeyi sürdürmek için çok çaba harcamak zorunda kalır. Hesabınızdaki bütün elektronlar tükendiğinde ise ölürsünüz. Dengeyi korumak ve böylece hayatınıza devam edecek enerjinizin olması için hem çekimlerinize sınır koymalı hem de bol miktarda para yani yeşillikler ve iyi yağlar yatırmalısınız.

Avokado tekli doymamış yağlar protein ve bir dizi besin bakımından mükemmel bir kaynaktır. İçinde nişasta yoktur, şeker oranı da düşüktür günde 1 tane yemek tavsiye edilir.

Hindistan cevizi, Hindistan cevizi sütü iyi doymuş yağ bakımından mükemmel bir kaynaktır. Hindistan cevizinin yüzde yetmişi yağdır. Isıtılması ve işlenmesi onu trans yağlara dönüştürür.

Taze balık protein ve pek çok mikro besinin yanı sıra omega 3 bakımından da zengindir. Bütün hayvansal proteinler gibi sindirildiği zaman asit üretmez ve lif içermez. Bu nedenle her gün yiyemezsiniz tamamen taze olduğuna emin olmalısınız.

Tohum yağlarından keten, hodan, kenevir çoklu doymamış yağ içeriği bakımından yüksektir. Bunların soğuk preslenmiş olması gerekir.

Alkalik yiyecekleri artırmalı her öğünde tabağınızın dörtte üçüne sebze koyun.

Çiğ yediğiniz yiyecek miktarını artırın.

Tatlıları yavaş yavaş azaltın

Et yemeği bırakın

Süt ürünlerinden kurtulun

Mayalı ürün yemeyin

Beyaz unu kesin

Beyaz pirinç yerine kepekli pirinç yiyin.

Şeker ilavelerinden vazgeçin

Sadece şeker oranı düşük meyve yiyin

Kullandığınız baharatları ve sosları kontrol edin

Düzenli su tüketin

Düzenli egzersiz yapın

Kaynak: ZAYIFLAMADA PH MUCİZESİ

Alkali Beslenme Nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ev hanımları öğrenciler çalışmayanlara kredi kartı alabilir mi.? Çocuklarda spor öncesi kalp sağlık kontrolü yapılmasının önemi nedir.? Çocuklarda kalp rahatsızlıklarının belirtileri nelerdir.? Araç alım satım noter satış ücretini kim öder.? Genç sporcularda ani kalp durmasına neden olan doğumsal hastalıklar nelerdir.? Borç verirken nelere dikkat etmeliyiz.?

FACEBOOK'TA BİZ

Pusula Digital Ajans

Hoşgeldiniz

Sorularburada.com - Tüm Hakları Saklıdır