Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Borç verirken nelere dikkat etmeliyiz.?

Ana Sayfa » BANKA- FİNANS » Borç verirken nelere dikkat etmeliyiz.?

Borç verirken dikkat edilmesi gereken en önemli şey borç vermemek Evet doğru duydunuz borç vermeyin Eğer birisine para vereceksiniz Bunun adına borç deneyin unutabileceğiniz bir miktar para olsun diyelim Son bir birikiminiz var 2000 lira 3000 lira arkadaşınız geldi dedi ki çok ihtiyacım var 3000 lira verir misin ..

Halbuki Siz o parayı işte bir yerlerden azıcık bir ihtiyacınız olduğu zaman aylık kullanıyorsunuz aile masraflarınız için 3.000 liraya arkadaşınıza verdiniz 3 gün sonrasına ihtiyacınız oldu ya daha zaten 3 gün geçmiş arkadaşınıza bakıp da şey acaba Hani sana 3000 lira verdim ya onu ne zaman geri vereceksin gözleriyle baktığınız zaman içtiğimiz Kahvenin tadı değişecek bizim Bizi biz yapan manevi değerler Bizim ailemiz dostlarımız arkadaşlıklarımız hayatta başarılı olmak hayatın engebelerini atlatmak Öyle kolay değil hepimizin desteğe ihtiyacı var Dolayısıyla bu çok önemli bir şey….

Boş vermek istemiyorsanız Belki çok kötü şeyler geçti hayatınızda Borç vermekle ilgili olarak buna samimi olun net olun anlatın samimiyetle ya Ahmet sen benden bu 3000 lira istiyorsun ama bence o kadar çok şey geldi ki başıma 5 kere boş verdim peşinde de geri alamadım Sana da çok güveniyorum ama reçeli nasıl yapayım Sen bana söylediğin zaman o da size net olarak anlatan bilecektir burada bu sözleşmesi yapabilirsiniz Ama öyle şey olur mu Ayıptır kağıda yazılır mı demeyin Çünkü o kadar çok zor alıyorum ki bununla ilgili olarak Özellikle aile arası arkadaşlar arası kardeşler arası bile bir aile büyüğünü almanızı bile eğer sözleşme yapamıyorsanız ki Benim tavsiyem yapmanızdır kağıda yazmanız burada Aile biriniz yanınıza aldığınız zaman 3 kişi olan bir ortamda aile büyüğü Gerektiği zaman müdahale edebilir Ayşeciğim zamanı gelmedi mi hepinize bu borcu ödemeni diyebilir bir aile büyüğünü almanızı bile eğer sözleşme yapamıyorsanız ki Benim tavsiyem yapmanızdır kağıda yazmanız burada Aile biriniz yanınıza aldığınız zaman 3 kişi olan bir ortamda aile büyüğü Gerektiği zaman müdahale edebilir Ayşeciğim zamanı gelmedi mi hepinize bu borcu ödeme diyebilir….

Aileniz arkadaşlarınız Bizim için en önemli konu bütün bunları yaşarken de ne suçları ne de utanın ama boş verirken iki kere değil 3 kere düşün

 

Borç verirken nelere dikkat etmeliyiz.? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kredi kartı kullanırken nelere dikkat etmeliyiz.? Araç alım satım noter satış ücretini kim öder.? Hamilelik döneminde ilaç kullanımı ne şekilde olmalıdır.? Banka şubelerine gitmeden kredi kartı alabilir miyiz banka şubelerine gitmeden hesap açabilir miyiz Beden kitle indeksi nedir beden kitle indeksi nasıl hesaplanır.? Önce ev mi yoksa arabamı alalım.?

FACEBOOK'TA BİZ

Pusula Digital Ajans

Hoşgeldiniz

Sorularburada.com - Tüm Hakları Saklıdır