Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Çocuklarda kalp sağlığını korumak için aileler nelere dikkat etmelidir ve neler yapılmalıdır.?

Ana Sayfa » SAĞLIK » ÇOCUK » Çocuklarda kalp sağlığını korumak için aileler nelere dikkat etmelidir ve neler yapılmalıdır.?

Çocukların kalp sağlığını korumanın temel yollarından bir tanesi en başlıca spor spor Kalbimizin dostudur daha çocukluk yaşlarından itibaren çocuklar spora başlatılmalı spor bir alışkanlık haline getirilmeli bu birinci kural…

Spor yapan çocuklarda Kalp sağlığı özellikle hipertansiyon obezite veya Tip 2 diyabet dediğimiz hastalıklarla boğuşmak zorunda kalmıyor ve çocukların kalpleri daha güçlü oluyor Corner dolaşımları Daha Hızlı Daha yapısal olarak gelişmiş oluyor Bütün bunların dışında nörohormonal sistemi de bu çocuklar daha iyi yönettikleri için Örneğin nörolojik olarak daha iyi giriştikleri için nörohormonal sistemi kalp üstündeki baskısından da kurtulabiliyor lar solunumu kontrol edebilen kalp ritmi de kontrol edebiliyor Kalp ritmini kontrol eden kalple ilgili bir sıkıntı karşısında kalbi daha iyi yönetmesini sallıyorum Onun dışında önerilerimiz doğal olarak çocuklarda özellikle doğal olmayan bütün gıdalardan uzak durmalarını istiyoruz bunun dışında son tavsiyemiz ailelere özellikle boğaz enfeksiyonlarına hafif almamaları Beta dediğimiz Beta streptokok dediğimiz enfeksiyon konusunda dikkatli olmaları ve gerektiğinde bu antibiyotik tedavisine düzenli zamanına uygun bir şekilde ve uygulamaları Çünkü uygulamayı düzgün yapmazlarsa romatizma dediğimiz Beta streptokok bağlı kalbi tutan enfeksiyonlar gelişebilir Bu nedenle bu tedaviye özellikle dikkat etmeleri gerekiyor….

         En son olarak Diş ve dişeti sağlığı çok önemli diş hastalıkları aynı zamanda Kalp hastalıklarına da dönüşebileceği için çocukların dişlerini fırçalamaları düzenli diş kontrolleri yaptırmaları sağlıkları açısından çok çok önemlidir….

Çocuklarda kalp sağlığını korumak için aileler nelere dikkat etmelidir ve neler yapılmalıdır.? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Instagram firma işyeri konum ekleme Önce ev mi yoksa arabamı alalım.? Doğumsal kalp hastalıkları nasıl teşhis edilir.? Kredi kartı kullanırken nelere dikkat etmeliyiz.? Kişisel harcamalarImızı kaydetmenin avantajları nelerdir.? Borç alırken neleri hesaplamalıyız.?

FACEBOOK'TA BİZ

Pusula Digital Ajans

Hoşgeldiniz

Sorularburada.com - Tüm Hakları Saklıdır