Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Noterden 2. El araba alım satım işlemi nasıl yapılır

Ana Sayfa » OTOMOBİL » Noterden 2. El araba alım satım işlemi nasıl yapılır

2. El araba almaya karar verdiniz ve aradığınız aracı ya sahibinden.com dan veya Facebook gruplarında buldunuz veya en yakınınızdaki bir arkadaşınızın almak istiyorsunuz ne yapmalısınız..

       Artık arabayı almayı düşünüyorsanız o zaman satış işlemi için notere geçebilirsiniz yapmanız gereken ilk şey arabanın borcu olup olmadığını sormak aracın ,MTV borcunun olup olmadığını sormak ve sigortasının olduğunu sormak eğer aracın herhangi bir borcu yoksa MTV ödenmezse ve sigortası varsa aracın üzerinde rehin yoksa artık aracı satın alabilirsiniz.

Notere giderken yanınızda olması gereken şeyler alıcının kimliği satıcının kimliği ve aracın ruhsatıdır…

Bu evrakları notere verdiğinizde araç alım satım işleminiz artık başlamıştır

        Araç alırken noter ödeyeceğiniz miktar 2018 itibariyle 181 lira plaka değişikliği ise 52 TL’dir Eğer plaka değiştirmek istemiyorsanız bunu mutlaka notere söyleyiniz plaka değiştirmek istiyorsanız notere giderken yanınızda plakaları götürmelisiniz plaka değişikliğini ilk başta mutlaka vurgulayın noter ona göre işlem yapacaktır….

 

Noterden 2. El araba alım satım işlemi nasıl yapılır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

En Kısa Kredi Kartı Başvuru Yolları 2019 Genç sporcularda ani kalp durmasına neden olan doğumsal hastalıklar nelerdir.? Borç öderken de birikim yapabilir miyim.? Önce ev mi yoksa arabamı alalım.? Ufkunuzu genişletecek 20 genel kültür bilgisi Başarıda stratejik ihtiyaçlar

FACEBOOK'TA BİZ

Pusula Digital Ajans

Hoşgeldiniz

Sorularburada.com - Tüm Hakları Saklıdır